شنبه، 31 ارديبهشت، 1401

 

نیاز به اختصاص مراکز بیشتر و نوبت دهی دقیق در واکسیناسیون فرهنگیان

واکسیناسیون فرهنگیان در شهرستان‌های استان تهران در حال اجراست اما با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از فرهنگیان در نویت دهی و اختصاص مراکز تزریق می بایست اهتمام ویژه‌ای از سوی متولیان امر صورت گیرد.

واکسیناسیون فرهنگیان در شهرستان‌های استان تهران در حال اجراست اما با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از فرهنگیان در نویت دهی و اختصاص مراکز تزریق می بایست اهتمام ویژه‌ای از سوی متولیان امر صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مشق 24، واکسیناسیون سراسری فرهنگیان در سراسر کشور همزمان با عید سعید غدیر کلید خورد تا دانش آموزان سال تحصیلی پیش رو را با شکوه آغاز کنند.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تداوم آموزش‌های مجازی و عدم حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس و جمع هم سن و سالان مشکلات فرهنگی و اجتماعی را در آینده ایجاد می‌کند که در راستای جلوگیری از این آسیب‌ها واکسیناسیون فرهنگیان جهت آماده سازی حضور در کلاس‌های درس حضوری در اولویت بهداشت و درمان کشور قرار گرفت.

روند واکسیناسیون فرهنگیان علیه بیماری منحوس کرونا در شهرستان‌های استان تهران نیز آغاز شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها کلیه فرهنگیان تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید نوبت دوم واکسن را نیز دریافت خواهند کرد.

بر اساس مشاهدات صورت گرفته در برخی شهرها واکسیناسیون فرهنگیان بدون نوبت دهی صحیح انجام می‌شود که باعث نارضایتی این قشر فرهیخته از نحوه اطلاع رسانی‌ در زمینه دریافت نوبت شده است، لذا باتوجه به تعداد زیاد فرهنگیان و لزوم اجرای دقیق این طرح انتظار می‌رود مسئولان اهتمام ویژه‌ای نسبت به نوبت دهی و افزایش مراکز تزریق واکسن داشته باشند.

1400 فرهنگی در دماوند تا پیش از سال تحصیلی جدید واکسینه می‌شوند

مهرداد پورفتحی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز واکسیناسیون فرهنگیان اظهار داشت: امروز 11 مردادماه واکسیناسیون فرهنگیان شهرستان دماوند آغاز و تا پایان طرح در حدود 1‌هزار و 400 معلم مدارس و مراکز پیش‌دبستانی دولتی و غیردولتی واکسینه خواهند شد.

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان دماوند و کادر درمان در مقابله با کرونا خدمات ارزنده‌ای را به مردم شهرستان دماوند ارائه کردند و امروز نیز به منظور حفظ شأن و منزلت معلمان و فرهنگیان و جهت جلوگیری از اتلاف وقت مکان جداگانه‌ای جهت واکسیناسیون در سالن ورزشی شهرک امامیه آماده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش دماوند در ادامه گفت: تلاش کردیم جهت رفاه حال فرهنگیان تعداد کاربران افزایش یابد و در این راستا نوبت‌دهی به‌صورت مدرسه‌ای انجام خواهد شد تا ازدحامی صورت نگیرد و روزانه مدارس همراه با کادر خود در این مرکز حضور پیدا می‌کنند.

پورفتحی با بیان اینکه نوع واکسن معلمان و فرهنگیان برکت و سینوفارم است در پایان خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم که تزریق دُز اول واکسن فرهنگیان تا یک‌شنبه هفته آینده به پایان برسد تا تزریق دُز دوم را در 17 شهریورماه انجام دهیم و معلمان آماده باشند تا چنانچه بازگشایی مدارس صورت گرفت دچار مشکل نشویم.

10 هزار فرهنگی در ری تا پیش از آغاز سال تحصیلی واکسینه می‌شوند

علیرضا صدرایی رئیس اداره بهداشت شهرستان ری، با اشاره به روند متداوم واکسیناسیون فرهنگیان در ری اظهار داشت: واکسیناسیون فرهنگیان در شهرستان ری همزمان با روز عید سعید غدیر و با حضور وزرای آموزش و پرورش و بهداشت و درمان کلید خورد.

وی افزود: شهرستان ری به دلیل وسعت سرزمینی دارای 4 ناحیه آموزش و پرورش شامل ناحیه 1 و 2 در مرکز شهرری و بخش‌های فشافویه و کهریزک است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته با اولویت بندی برای دریافت واکسن مراجعه خواهند کرد.

رئیس اداره بهداشت شهرستان ری در ادامه گفت: در حدود 10 هزار فرهنگی در این طرح واکسینه می‌شوند و نوبت دهی برای مراجعه به مرکز تجمیعی طبق برنامه ریزی ادارات آموزش و پرورش شهرستان خواهد بود.

صدرایی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرکز تجمیعی تزریق واکسن فرهنگیان در شهرری فعال است و امیدواریم با اجرای موفق این طرح فرهنگیان تا پیش از آغاز سال تحصیلی نوبت دوم واکسن را نیز دریافت کنند.

4800 فرهنگی در پاکدشت علیه بیماری کرونا واکسینه می‌شوند

سید اصغر میرقاسمی رئیس اداره آموزش و پرورش پاکدشت، از اجرای طرح واکسینه فرهنگیان علیه بیماری کرونا از ابتدای هفته خبر داد و گفت: از 9 مردادماه طرح واکسینه فرهنگیان با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت آغاز شد.

وی افزود: از آغاز این طرح تاکنون 700 نفر از معلمین واکسن کرونا را دریافت کردند و 4 هزار و 100نفر دیگر در انتظار تزریق واکسن هستند که با هماهنگی‌های صورت گرفته به ترتیب برای دریافت نوبت اول واکسن مراجعه خواهند کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش پاکدشت در ادامه با تقدیر از کادر درمان و شبکه بهداشت شهرستان گفت: به طور متوسط در هر روز 150 فرهنگی با اولویت معلمین ابتدایی واکسن کرونا را دریافت می‌کنند و پس از اتمام این پایه، پایه‌های متوسطه دور اول و دوردوم متوسطه آغاز می‌شود.

میرقاسمی در پایان خاطر نشان کرد: تا ابتدای شروع سال تحصیلی نوبت دوم واکسن فرهنگیان نیز اتمام خواهد یافت تا بتوانیم آغاز سال تحصیلی جدید را بدون کرونا آغاز کنیم و شور و نشاط را دوباره با صحت و سلامت دانش آموزان و فرهنگیان شاهد باشیم.

واکسیناسیون حدود 4 هزار نفر از فرهنگیان شهرقدس

صادق محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرقدس، از آغاز واکسیناسیون فرهنگیان خبر داد و اظهار داشت: طی توافق‌نامه میان وزارت بهداشت و درمان و وزارت آموزش‌وپرورش، اسامی نیروهای غیردولتی، رسمی، حق‌التدریس و خدمات از طریق سامانه در اختیار بهداشت و درمان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه حدود 4 هزار نفر از جامعه فرهنگیان شهرستان قدس در حال واکسیناسیون هستند، افزود: مراکز واکسیناسیون و نیروهای اجرایی از جامعه فرهنگیان بوده که در مدرسه شهیدان تقی‌زاده در حال انجام است.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان قدس در ادامه گفت: این اقدام با همکاری پزشکان و ناظرین شبکه بهداشت و درمان بوده که با توجه به نوبت‌دهی‌های صورت گرفته طبق لیست ارائه شده پس از احراز هویت از ساعت 8 صبح تا 12:30 انجام می‌شود.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: مرحله اول واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان تا 10 روز ادامه داشته و واکسن‌های کووایران برکت و سینوفارم در اختیار بوده که با انتخاب افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ تسنیم 

چاپ   ایمیل

عضویت در خبرنامه