شنبه، 31 ارديبهشت، 1401

 

امام جمعه موقت شهرقدس گفت: به برکت خون شهدا و همت بلند جوانان هر روز تهدیدها علیه ایران کمتر شده و انقلاب اسلامی در جهان گسترده تر می شود.
پویش همگانی « همه خادم الرضاییم» همراه با برپایی روضه‌های خانگی، اعزام سخنران و مداح و خدمات مختلف ...
جمعی از کوهنوردان و تیراندازان عضو باشگاه خانه کوهنوردان و تیراندازی صعود مشترکی به قله چین کلاغ و ...
خادمیاران کانون‌های خدمت رضوی منطقه ۱۵ تهران، ۱۵۰ پرس غذای گرم تهیه و بین نیازمندان و کارتن خواب ...
به همت کانون عمومی خدمت رضوی محله پامنار منطقه ۱۲ تهران کارگاه آموزشی روابط خانواده در مسجد آیت اله ...
خادمیاران کانون‌های خدمت رضوی شهرستان رباط کریم، در تامین  جهیزیه یک زوج عزتمند با تهیه اقلام تولید ...

سطح کیفی آب شرب روستاهای غرب استان تهران بهبود یافت

سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران از بهبود سطح کیفی آب شرب روستاهای غرب استان تهران خبر داد.

سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران از بهبود سطح کیفی آب شرب روستاهای غرب استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مشق 24 به نقل از پرتال اطلاع رسانی آب و فاضلاب غرب استان تهران، انسیه ازگلی سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران گفت: ظرف مدت زمان کوتاهی که آبرسانی روستاها تحویل شرکت آب و فاضلاب شهری شده است اقدامات بسیاری در راستای افزایش سطح کیفی آب شرب مردم انجام شده است.

انسیه ازگلی افزود: صورتجلسه ای مشترک با مراکزبهداشتی ودرمانی شهرستان های شهریار، ملارد و قدس تدوین شده است، که نمونه برداری  مشترک هفتگی را با مراکز بهداشت را میسر می سازد. نتایج مثبت حاصله پایش بسیار دقیق تراز شبکه ها و منابع تحت پوشش شهری و روستایی (به ویژه روستاهای دوردست) و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی  کیفی آب بدون فوت وقت می باشد.

وی گفت: پایش وضعیت کیفی آب شرب با انجام نمونه برداری شیمی فیزیک – باکتریولوژی و بیولوژی و همچنین سنجش روزانه کلر آزاد باقیمانده درکلیه روستاهای تحویل شده آبفای غرب شامل 81 روستا علاوه بر شهرها بر اساس استانداردهای شرکت مهندسی آبفای کشور وثبت آن در سامانه انجام می شود.

ازگلی اظهار داشت: 7 سایت کلرزن گازی در روستاهای منطقه صفادشت به دلیل مخاطرات فراوان، علی رغم استقرار در مناطق بیابانی با مسافت طولانی از بافت جمعیت روستایی از مدار بهره برداری خارج شده است و سامانه های پودری ومایعی کلر جایگزین آنان شده است.

وی افزود: اجرای سیستم تزریق آب ژاول در خط انتقال کوثر که بدین ترتیت تعداد 18 روستای شهرستان ملارد از آب کلردار پایدار بهرمند شده اند.

سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران گفت: بررسی وجانمایی مکان های مناسب برای  ساخت اتاقک  استاندارد و نصب سیستم تزریق آب ژاول در راستای کاهش مصرف پودر پرکلرین و همچنین بهسازی اتاقک های فلزی و بتنی موجود در مناطق شهری و روستایی قدس، ملارد، صباشهر، صفادشت و شهریار که تعداد 20 مورد تا کنون انجام شده است و تا پایان سال تعدادی دیگر در دست اقدام است.

ازگلی تصریح کرد: ساخت ونصب دستگاه سایکلون بر روی چاه روستای حسین آباد هپشلو به منظور جلوگیری از ماسه دهی چاه آب شرب این روستا اجرا شده است.

سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران در پایان ضمن این که بر رسالت مهم آبفا در تامین آب شرب با کیفیت و پایدار برای مردم تاکید کرد اظهار داشت: 10 پمپ تزریق کلرزنی 45 لیتر 15 بار و 20عدد مخزن کلر زنی (14 عدد مخزن 250لیتری و6 عدد مخزن 500لیتری) برای نصب در سایت های شهری و به ویژه روستایی که پمپ های فرسوده وغیر قابل تعمیر داشته اند خریداری شده اند.

انتهای پیام/ 

چندرسانه‌ای

  • همه
  • عکس
  • فیلم
04 تیر 1399
پویش مردمی «شکوه جمعه» به‌مناسبت برگزاری مجدد نمازهای جمعه شروع به کار کرد.
30 -3443
کووید - 19 با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست و عمدتا تاثیرات مرگبار خود را بر افراد مسن و اشخاصی با بیماری های زمینه ای قبلی بروز داده است. 

عضویت در خبرنامه